Mecz 73: Red Wings 3:5 Capitals
Dodane przez Lurtzek dnia Marzec 20 2012 04:10:08
Red Wings przegrali piąty mecz z rzędu ulegając Washington Capitals wynikiem 5:3.

W pierwszej tercji meczu Jimmy Howard został pokonany, aż trzykrotnie przez zawodników drużyny Stołecznych (w tym dwa razy przez Alexa Ovechkina). Światełko nadziei na powrót pojawiło się z początkiem drugiej części spotkania wraz z golem zdobytym w okresie gry w przewadze przez Kyle’a Quinceya. Jednakże za sprawą Keitha Aucoina drużyna gości odpowiedziała pod koniec tej części gry i trzecią tercję obie ekipy rozpoczynały wynikiem 4:1 na korzyść przyjezdnych.

Drugą próbę dogonienia przeciwnika Skrzydła rozpoczęły w ostatniej części spotkania. Najpierw stratę do dwóch goli zniwelował w 36 sekundzie Todd Bertuzzi (któremu asystował młodzik Gustav Nyquist), a następnie w trzynastej minucie na dystans jednego trafienia Red Wings zbliżył Danny Cleary. W ostatnich momentach meczu Skrzydła ściągnęli jeszcze bramkarza, aby w zwiększyć swoje szanse na doprowadzenie do remisu – ta sztuka się nie udała i wynik na 5:3 strzałem do pustej bramki podwyższył Jason Chimera.