Mecz 77: Red Wings 3:2 Blue Jackets
Dodane przez palo dnia Kwiecień 02 2010 04:21:37
Dzięki wygranej nad Blue Jackets Skrzydła wydłużyły swoją serię zwycięstw do 7.

Red Wings szybko zdobyli bramkę otwarcia i po 3 minutach meczu prowadzili 1:0 dzięki trafieniu Tomasa Holmstroma. Columbus udało się jednak wyrównać w tej tercji i przed rozpoczęciem drugiej odsłony gry wynik spotkania był remisowy.

W drugiej tercji jedyną bramkę zdobył Pavel Datsyuk i było to niewątpliwie jedno z piękniejszych trafień tego sezonu. W trzeciej tercji po uznaniu kontrowersyjnego trafienia (podejrzenie o niedozwolone skierowanie krążka nogą do bramki) Todda Bertuzziego Red Wings objęli prowadzenie 3:1. Jednak, żeby nie było zbyt mało emocji na minutę przed końcem Columbus udało się zdobyć bramkę kontaktową, lecz Skrzydłom udało się dowieźć wynik 3:2 do końca spotkania.