Pozytywne wieści o kontuzjowanych
Dodane przez Lurtzek dnia Styczeń 06 2010 00:33:34
Już od kilku dni do obozu Czerwonych Skrzydeł napływają pozytywne wieści w sprawie powrotów kontuzjowanych graczy. Już dziś w meczu przeciwko Anaheim ma wystąpić Brad May, który z powodu kontuzji dolnych partii ciała opuścił mecz przeciwko Kojotom z Phoenix. Ma on zająć miejsce Ville Leino na Lewym Skrzydle czwartej formacji ataku.

Ponadto bardzo bliscy powrotu są: Henrik Zetterberg oraz Dan Cleary. Jeszcze do dzisiejszego treningu istniała możliwość, iż dziś przeciwko Kaczorom zagra szwedzki napastnik jednak jak się potem okazało były to jedynie płonne nadzieje i obydwaj powinni wystąpić w następnym meczu w Los Angeles, który odbędzie się 7 stycznia.

Kolejną dwójką zawodników, którzy czynią postępy są Jason Williams (złamana kość strzałkowa) i Johan Franzen (kontuzja kolana).

W tym miejscu należy zaznaczyć, iż dzisiejszy trening był pierwszym, w którym z resztą drużyny udział brał Franzen. Jednakże ćwiczenia popularnego "Muła" ograniczone zostały do nieforsownej jazdy na łyżwach oraz oddaniu kilku strzałów. Progres w jego leczeniu daje nadzieję, że Szwed wróci wcześniej niż to było przewidywane i może to mieć miejsce już przed przerwą olimpijską.
Z kolei Williams pojawił się dziś na treningu, żeby przetestować kontuzjowaną nogę na lodzie i jak sam mówi progres jest odczuwalny, ale wciąż brakuje do powrotu do gry.

Jedyną złą wieścią z ostatnich kilku dni jest pogorszenie się stanu Niklasa Kronwalla, który ostatnim razem pojawił się na lodzie 20 grudnia i od tamtego czasu Szwed zauważył regres w leczeniu - sam jednak zaznaczył, iż "Teraz najważniejsza jest cierpliwość".

(foto: David Guralnick / The Detroit News)