Red Wings w Szwecji?
Dodane przez palo dnia Grudzień 16 2008 19:17:53
Nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby zespół Detroit Red Wings rozegrał mecz lub dwa na terenie Szwecji. Wśród zawodników zespołu z Detroit występuje przecież aż siedmiu Szwedów.

Podobnie musi myśleć zarząd ligi NHL, który nawiązał rozmowy z Red Wings w sprawie rozpoczęcia sezonu 2009/10 w Szwecji, na wzór tegorocznych spotkań w Pradze i Sztokholmie.

"Jesteśmy tą propozycją zainteresowani, chociaż zostało tutaj do omówienia bardzo dużo szczegółów," powiedział Ken Holland.

Red Wings woleliby rozegrać jak najwięcej meczów przedsezonowych w Detroit, głównie ze względów finansowych, i dopiero potem polecieć do Europy na mecz lub dwa sezonu regularnego. Jednak odkąd liga wysyła zespoły na Stary Kontynent na otwarcie sezonu, spędzają one tam również więcej czasu i występują w innych spotkaniach towarzyskich.

Holland jest również zaniepokojony problemami, jakie mogą mieć zawodnicy przy tak odległych podróżach w małych odstępach czasu.

Jak podaje gazeta St Louis Post-Dispatch to właśnie Blues mieliby być przeciwnikami Red Wings podczas europejskich spotkań.

"To byłoby wspaniałe doświadczenie. Nie tylko dla mnie ale też dla innych zawodników," skomentował ten pomysł Niklas Kronwall.

"Miałem nadzieję, że takie coś będzie miało miejsce prędzej czy później, " dodał Nicklas Lidstrom. Byłbym bardzo zadowolony, gdybym mógł zagrać w ojczystym kraju, tak samo jak i część kolegów z drużyny."

(foto: AP / NHL.com)