Kontuzje Kronwalla, Holmstroma
Dodane przez palo dnia Listopad 21 2008 22:03:04
Zarówno Tomas Holmstrom jak i Niklas Kronwall nie wystąpili we wczorajszym spotkaniu przeciwko Edmonton Oilers. Nie jest również wiadomo, czy Szwedzi będą gotowi do gry w sobotę w Calgary.

Holmstromowi dokuczały intensywne skurcze pleców natomiast Kronwall doznał kontuzji prawej kostki w drugiej tercji poniedziałkowej potyczki z Oilers. Ken Holland powiedział, że decyzje o ewentualnych zmianach w składzie podejmie po dzisiejszym treningu. Detroit Red Wings są w takiej sytuacji, że ewentualne powołanie kogoś z Grand Rapids Griffins wymagałoby umieszczenie kontuzjowanego gracza na długoterminowej liście kontuzjowanych. To wszystko z powodu ograniczonego miejsca pod czapką płac.

"Jeśli się okaże, że żaden z nich nie będzie mógł zagrać w sobotę to wtedy podejmiemy decyzję," powiedział Holland.

Obaj gracze wyszli na poranną rozgrzewkę przed meczem w czwartek. Kronwall zdecydował, że nie będzie mógł zagrać tuż po niej natomiast problemy Holmstroma z plecami objawiły się dopiero po południu.

Mimo braku dwóch kluczowych zawodników Red Wings pokonali Oilers 4:3 a duży wkład w zwycięstwo mieli Tomas Kopecky i Derek Meech, którzy nie mają z reguły możliwości spędzać na lodzie dużo czasu. Kopecky zdobył jedną bramkę i wyśmienicie spełnił rolę Holmstroma przed bramką przeciwnika podczas gier w przewagach liczebnych. Meech zapisał na swoim koncie asystę i zagrał pewny mecz w obronie.

(foto: AP)