Mecz 16: Panthers 2:3 Red Wings
Dodane przez palo dnia Listopad 17 2008 19:27:07
Johan Franzen zdobył czwartą w tym sezonie bramkę dającą zwycięstwo Detroit Red Wings, którzy wygrali kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem ich ofiarami padli Florida Panthers, którzy przegrali u siebie 2:3. Red Wings są najlepszym zespołem w lidze z dala od własnej hali z bilansem 8-1-1.

Dwie pierwsze bramki dla drużyny z Detroit zdobył Marian Hossa, dla którego był to czwarty mecz z rzędu, w którym zapisał na swoim koncie dwa punkty. Pierwsze trafienie zupełnie zaskoczyło bramkarza Panthers, Craiga Andersona, głównie dlatego że Hossa oddał strzał zza linii bramkowej. Krążek odbił się jednak niefortunnie od kija i łyżwy bramkarza i wpadł do siatki. Dwubramkowe prowadzenie gości przyszło w 2. minucie drugiej odsłony. Hossa uderzył mocno z prawego koła bulikowego, posyłając krążek obok zasłoniętego Andersona.

Druga wpuszczona bramka posunęła trenera Panthers, Pete'a DeBoera, do zaskakującej decyzji. Między słupkami pojawił się Tomas Vokoun, zastępując Andersona po niecałych 22 minutach gry. To posunięcie okazało się prawidłowe. Drużyna gości otrząsnęła się z letargu, w którym najwyraźniej znajdowali się wcześniej, i zaczęli sobie coraz lepiej radzić w akcjach ofensywnych. Dwa kolejne trafienia należały właśnie do nich.

Oba padły w drugiej tercji w odstępie niecałych 6 minut. Najpierw Ty Conklina pokonał Richard Zednik, który dobitką z backhandu zakończył bardzo agresywną akcję swojego zespołu, w której bramkarz Red Wings interweniował co najmniej trzy razy. Wyrównanie przyniósł Richard Weiss w 12. minucie tercji, uderzając z prawego koła bulikowego, po podaniu Zednika z linii bramkowej.

Decydujący okazał się element gry, w którym Red Wings w tym sezonie dominują - gra w przewadze liczebnej. Gospodarze czterokrotnie wędrowali do ławki kar i jedną z tych okazji goście zamienili na bramkę w 5. minucie ostatniej odsłony. Bardzo mocny strzał Niklasa Kronwalla z niebieskiej linii musnął przed bramką Franzen, pokonując Vokouna, który obronił w sumie 18 strzałów.

"Całe spotkanie błagałem go aby zaczął strzelać i w końcu mnie posłuchał," powiedział po meczu Franzen, który zapewnił Red Wings ósme wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Conklin, który obronił 25 strzałów, dostał w sobotę dzień wolny, aby być ze swoją żoną, która miała urodzić ich trzecie dziecko. Mike Babcock chciał, aby bramkarz odpoczął także w niedzielę, lecz ten nalegał, że chce powrócić do drużyny.