Chelios zostaje, Quincey na dwa lata
Dodane przez palo dnia Wrzesień 09 2008 19:42:27
Zgodnie z doniesieniami ostatnich tygodni obrońca Chris Chelios zdecydował się kontynuować swoją aktywną przygodę z hokejem i Detroit Red Wings zarazem. Dla Amerykanina będzie to już 25. sezon w NHL.

Chelios zdaje sobie sprawę, że w kolejce do gry jest spore grono młodych graczy i wie, że jego rola zostanie w sezonie 2008/09 mocno ograniczona. Weteran lodowisk nie wystąpił w żadnym meczu finałowym ostatnich playoffów i w nadchodzących rozgrywkach będzie pełnił rolę siódmego lub nawet ósmego obrońcy. Ze swoim doświadczeniem i zaangażowaniem na pewno będzie źródłem pozytywnej energii w zespole czy to na lodzie czy też poza nim.

Chelios dołączył do kolegów z zespołu, którzy w Joe Louis Arena zaczęli już nieoficjalne treningi. Cała drużyna zbierze się 20. Sierpnia w Traverse City na kolejnym obozie przygotowawczym.

Nowy kontrakt podpisał też młody obrońca Kyle Quincey, który związał się z Red Wings na kolejne dwa lat.

To powoduje, że jedynym zawodnikiem bez nowego kontraktu jest jeszcze Darren McCarty. Ken Holland zapewniał jednak, że w tym przypadku brakuje tylko formalnego podpisu a cała umowa jest już uzgodniona.

(foto: www.ericmcerlain.com)