Holland wybrał Hossę!
Dodane przez Kwiat dnia Lipiec 02 2008 21:29:59
Tego nie spodziewał się chyba nikt! Marian Hossa ostatecznie wybrał ofertę Detroit Red Wings! W jedynym roku obowiązywania umowy między Hossą a klubem z Michigan, ten pierwszy zarobi 7,4 mln USD. Jest to suma większa, aniżeli oferował dotychczasowy pracodawca Słowaka Pittsburgh (7,1 mln USD również na rok) i zdecydowanie mniej niż oferta Edmonton Oilers (dziewięć milionów za sezon gry).

Bez wątpienia głównym czynnikiem, dla którego hokeista zdecydował się na wybranie propozycji Kena Hollanda był fakt, iż właśnie Red Wings są głównymi kandydatami do ponownego zdobycia Pucharu Stanleya, a tego trofeum Hossa jeszcze w swojej karierze nie zdobył. Z punktu widzenia klubu, roczny kontrakt wydaje się być świetnym posunięciem Hollanda, gdyż pozyskanie słowackiego skrzydłowego zdecydowanie zwiększa siłę ofensywną Skrzydeł, nie nastręczając jednak kłopotów z parafowaniem nowych umów z Henrikiem Zetterbergiem czy Johanem Franzenem po sezonie 2008/09.

Ostatnią kampanię Hossa zaczął w barwach Atlanta Thrashers, jednak na długo przez zamknięciem okna transferowego mówiło się głośno, że Słowak chce zmienić otoczenie i niemal przesądzone było jego odejście. Po utalentowanego, ale także drogiego Hossę sięgnął menedżer Pittsburgha. Hossa znany ze słabej gry w fazie playoff (podobnie jak do niedawna Paweł Dacjuk) pokazał, iż odważny ruch Pens opłacił się – w 20 występach w playoffach zgromadził on na swym koncie 12 bramek i 14 asyst, będą bardzo ważnym ogniwem w zespole ze Stalowego Miasta.

Wliczając do czapki płac zarobki nowego nabytku Red Wings, jej wysokość wynosi 52,6 mln USD. Na podpisanie m.in. Valtteriego Filppuli i Kyle’a Quincey’a pozostają nieco ponad cztery miliony dolarów.

W związku z tym, dość istotnym, ruchem zapraszamy czytelników do nowej sondy. Prosimy o ocenę decyzji Kena Hollanda. Poniżej podajemy wyniki ostatniej sondy:

Do którego z mistrzowskich składów porównałbyś współczesnych Red Wings?
Do tego z 2002 roku (17)
Prezentują się jeszcze lepiej (12)
Do tego z 1998 roku (7)
Prezentują się gorzej niż kiedyś (6)
Do tego z 1997 roku (1)


(foto: US Presswire)