Bramkarz w pierwszej rundzie
Dodane przez palo dnia Czerwiec 21 2008 13:40:06
Thomas McCollum, bramkarz Guelph Storm, został pierwszym zawodnikiem wybranym przez Detroit Red Wings w tegorocznym drafcie, który odbywa się w ten weekend w Ottawie.

McCollum urodził się 7 grudnia 1989 roku w Sanborn, w stanie Nowy Jork i od dwóch lat reprezentuje barwy Storm w OHL. Ostatnią kampanię zaczął dość słabo, przez co nie był brany pod uwagę przy wyborze do kadry na Mistrzostwa Świata Juniorów, lecz dalej było już tylko lepiej i jego notowania szły mocno w górę, dzięki czemu uplasował się na 38. miejscu listy sporządzonej przed draftem przez magazyn The Hockey News.

Ostatecznie, jak prognozowało kilku skautów, został wybrany już z numerem 30. Taki wybór mieli właśnie Red Wings, co było spowodowane zdobyciem Pucharu Stanleya.

Obserwatorzy są zgodni co do tego, że McCollum ma bardzo solidne podstawy do gry na swojej pozycji a w ostatnim czasie zdecydowanie poprawił panowanie nad dobitkami i skracanie kąta napastnikom, wychodząc z bramki. Inni uważają jednak, że zbyt wcześnie kładzie się na lodzie, co może ułatwiać sprawę ofensywnym graczom drużyny przeciwnej. Jego wymiary - 188 cm, 92 kg - są również atutem.

Red Wings będą wybierać jeszcze pięciokrotnie (90, 121, 151, 181, 211).

(foto: thehockeynews.com)