Mecz 74: Red Wings 1:2 Blue Jackets (SO)
Dodane przez palo dnia Marzec 23 2007 14:34:51
Todd Bertuzzi, nowa gwiazda Red Wings, miała ściągnąć na siebie wszystkie reflektory podczas czwartkowego meczu z Columbus Blue Jackets. Więcej zamieszania narobiał natomiast stary znajomy Skrzydeł. Sergei Fedorov, zdobywając bramkę w szóstej kolejce rzutów karnych, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1 nad Wings, którzy przegrali trzeci mecz z rzędu.

"Nie graliśmy dobrze. Brakowało nam świeżości i dobrego ruchu na lodowisku," komentował po meczu grę swojego zespołu trener Mike Babcock. Był jednak zadowolony, że mógł już wprowadzić do składu Bertuzzi'ego, który nie grał od października z powodu kontuzji i operacji pleców. Bertuzzi wystąpił w jednej linii z Pawłem Dacjukiem i Tomasem Holmstromem.

Dacjuk był po raz trzeci z rzędu strzelcem jedynej bramki dla gospodarzy. Było to pierwsze trafienie w meczu a padło dopiero w 9. minucie trzeciej tercji. Dacjuk wjechał w tercję Blue Jackets po podaniu Jiri'ego Hudlera i strzelił z lewego koła wznowień trafiając w samo okienko krążkiem, który zahaczył jeszcze rękawicą Fredrik Norrena.

Obaj bramkarze spisali się w meczu bardzo dobrze. Norrena obronił 35 strzałów a Chris Osgood 29. Jedynym zawodnikiem, który zaskoczył golejarza Wings był Ole-Kristian Tollefsen. Norweski gracz pokonał Osgooda na niecałe 3 minuty przed końcem tercji. Był to drugi gol tego zawodnika w tym sezonie a także w dwóch ostatnich meczach.

Zarówno goście jak i gospodarze mieli kilka okazji na wygranie spotkania w dogrywce, lecz ani cztery strzały Wings ani trzy uderzenia Jackets nie przyniosły rezultatu.

W serii rzutów karnych skutecznymi strzałami popisali się Dacjuk i Daniel Cleary, który powrócił do gry po kontuzji żeber, lecz jego powrót był przytłumiony debiutem Bertuzziego, z czego młody zawodnik był nawet zadowolony. Swoich szans nie wykorzystali natomiast właśnie Bertuzzi, Johan Franzen, Valtteri Filppula i Mikael Saumelsson. Oprócz Fedorova, dla Jackets strzeleli David Vyborny i Rick Nash.

(foto: David Guralnick / Detroit News)