Mecz 73: Flames 2:1 Red Wings
Dodane przez palo dnia Marzec 21 2007 05:29:13
Detroit Red Wings przegrali kolejne spotkanie podczas swojej dwumeczowej podróży po Kanadzie i po raz kolejny gwoździem do trumny okazały się kary łapane przez graczy drużyny z Detroit.

Podobnie jak w meczu z Canucks tak i w spotkaniu w Calgary Wings pozostawili przeciwnikom trochę swobody, pięciekrotnie wędrując na ławkę kar, co zostało przez gospodarzy bezwzględnie wykorzystane.

Zaczęło się już w pierwszej minucie gry, kiedy za uderzanie dwie minuty na osobności miał spędzić Kirk Maltby. Niestety, skończyło się już po jednej, kiedy strzał Diona Phaneufa dobił Daymond Langkow, zdobywając swoją 30. bramkę w sezonie. Calgary, jako jedyny zespół oprócz Buffalo Sabres, ma w swoim składzie trzech zawodników, którzy strzelili już w tym sezonie 30 lub więcej goli. Pozostali gracze to Jarome Iginla (34) i Kristian Huselius (31).

Ten ostatni zawodnik swoją 31. bramkę również w spotkaniu przeciwko Detroit.Na niecae 4 minuty przed końcem drugiej odsłony tym razem na ławce kar odpoczywał Andreas Lilja i było to piąte z rzędu przewinienie Wings w spotkaniu. Dominik Hasek chciał wymusić na sędziach odgwizdanie kary za przeszkadzanie, lecz jego próba nie powiodła się i gdy czeski bramkarz leżał w swojej bramce podanie od Alexa Tanguaya wykorzystał właśnie Huselius, dając gospodarzom drugiego gola.

"Któs uderzył mnie w głowę. Nie wiem czy był to nasz zawodnik czy ktoś z przeciwnej drużyny ale przewróciłem się na plecy," komentował po spotkaniu to zagranie Hasek. "Byłem trochę zdezorientowany, nie wiedziałem co się dzieje i zanim się podniosłem krążek był już w siatce."

Wcześniej, w drugiej minucie tej samej tercji, po indywidualnej akcji na 1:1 wyrównał Paweł Dacjuk, ładnie ogrywając w środku lodu Craiga Conroy'a i pokonując Miikkę Kiprusoffa w prawy górny róg bramki. Kiprusoff rozegrał bardzo dobre spotkanie, broniąc 30 strzałów Wings.

W ostatniej tercji goście oddali 10 strzałów przy tylko dwóch gospodarzy, lecz nie byli w stanie odrobić strat. Nie pomogła ani jedyna kara Flames w tym meczu ani dodatkowy napastnik w ostatniej minucie gry. Flames ostatecznie wygrali 2:1 i mają 6 punktów przewagi nad Colorado Avalanche, z którymi walczą o ósme miejsce w Konferencji Zachodniej.

Wings mają 99 punktów i cały czas nie mogą odrobić jednego oczka do prowadzących w tabeli Nashville Predators.

(foto: CP, Jeff McIntosh / Associated Press)