Cleary podpisany!
Dodane przez palo dnia Marzec 12 2008 14:36:30
Kontuzja szczęki jakiej Daniel Cleary nabawił sie w zeszłym miesiącu dała sporo czasu jego agentowi oraz menedżerowi Red Wings, Kenowi Hollnadowi wystarczająco dużo czasu by dogadać wszystkie szczegóły. Rozmowy na ten temat rozpoczęły się jeszcze podczas obozu przygotowawczego ekipy jaki odbył się we wrześniu 2007 roku. Teraz przyszłość tego Kanadyjskiego hokeisty wydaje się malować w bardzo ciekawych barwach.

Obie strony doszły w końcu do porozumienia, a jego efektem jest pięcioletni kontrakt, który zwiąże go z zespołem do rozgrywek 2012/13. Suma kontraktu to 14 milionów USD, co jak łatwo obliczyć daje nam średnio 2.8 mln za sezon gry. Ten ruch Hollanda wydaje się być dobrym posunięciem. Biorąc pod uwagę fakt, że Cleary po wygaśnięciu obecnej umowy stałby się tego lata (1lipca) tzw. wolnym agentem i zapewne znalazłby się w centrum zainteresowania wielu innych klubów. Należy także dodać iż nowy kontrakt posiada klauzulę zabraniającą transferu bez wiedzy zawodnika. Będzie ona obowiązywać przez trzy i pół sezonu, a wygaśnie na dokładnie miesiąc przed otwarciem okienka transferowego w lutym, czyli tzw. trade deadline.

W tym sezonie 29-letni napastnik od samego początku był na dobrej drodze do pobicia swojego rekordu punktowego z zeszłego sezonu (40), lecz uraz szczeki jaki odniósł w ubiegłym miesiącu zahamował tą próbę. Przypomnę iż w 57 spotkaniach jakie zdołał rozegrać udało mu się jedynie wyrównać poprzednie osiągnięcie. Obecnie ma na koncie 20 bramek oraz 20 asyst, co oznacza, że tylko jeden punkt wystarczy aby pobić ten próg. Będzie na to realna szansa, gdy zdoła się wykurować na końcówkę rozgrywek.

Cleary dołączył do składu Red Wings tuż przed rozpoczęciem sezonu 2005/06, w którym jak się później okazało zaliczył 3 brami i 12 asyst w 77 spotkaniach. Ten kanadyjski zawodnik spędził w NHL już 10 sezonów.

(foto: Profimedia)