Brad Stuart w bluzie Red Wings!
Dodane przez Leszek dnia Luty 26 2008 22:40:13
Wydawać by się mogło, że menedżer Detroit Red Wings, Ken Holland nie zamierzał brać czynnego udziału w całym tym zamieszaniu spowodowanym zamknięciem okienka transferowego. Jednak kilkanaście minut po godzinie 21 naszego czasu, wypłynęła na wierzch całkiem przyjemna wiadomość. Otóż szeregi Czerwonych Skrzydeł zasilił właśnie były obrońca ekipy Los Angeles Kings - Brad Stuart. W drugą stronę powędrowały wybory w drugiej tegorocznego draftu oraz czwartej w roku 2009.

28-letni Stuart w tym sezonie reprezentował barwy popularnych Królów z którymi to podpisał kontrakt latem 2007 roku. Opiewa on na sumę 3.5 mln USD i jest ważny do końca obecnych rozgrywek. Wcześniej ten pochodzący z Kanady defensor bronił barw takich zespołów jak San Jose Sharks, Boston Bruins czy Calgary Flames. I to właśnie dzięki Sharks znalazł się w NHL. Został bowiem przez nich wydraftowany w 1998 roku (1. runda z 3 numerem). Na lodowiskach NHL rozegrał on do tej pory dokładnie 570 spotkań sezonu regularnego zdobywając w nich łącznie 227 punktów za 58 goli oraz 169 asyst. Dorzucił do tego 370 minut spędzonych w boksie kar i -5 w klasyfikacji plus/minus.

Trzeba przyznać, że ten obrońca łączy w sobie całkiem dobre warunki fizyczne (188 cm, 96.6 kg) ze sporymi umiejętnościami ofensywnymi. A co za tym idzie gwarantuje to całkiem przyzwoite zdobycze punktowe. Najlepszą kampanią jego wykonaniu była ta z sezonu 2003/2004 kiedy to zdobył 39 punktów co do dziś jest jego rekordem.

W związku z problemami zdrowotnymi czołowych obrońców Red Wings, pozyskanie takiego zawodnika było priorytetem dla władz klubu podczas tegorocznego trade deadline. Dodatkowo spore doświadczenie Stuarta ma zaprocentować w nadchodzącym playoff, gdzie może on się stać jednym z najważniejszych graczy tej ekipy. Czy spełni oczekiwania? Niestety odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero za kilka tygodni. W obecnej chwili ten ruch wydaje się korzystny, ponieważ nie straciliśmy żadnego z obiecujących prospektów oraz wciąż mamy prawo wyboru zawodnika w pierwszej rundzie czerwcowego draftu.

(foto: detroitredwings.com)