McCarty podpisany!
Dodane przez palo dnia Luty 26 2008 01:27:47

W końcu możemy oficjalnie podać do wiadomości informację, która wisiała w powietrzu przez kilka ostatnich dni. Darren McCarty, były zawodnik Detroit Red Wings, członek słynnej Grind Line, z którą święcił największe sukcesy, ponownie zawarł umowę z tym klubem.

McCarty od początku lutego reprezentował barwy ekipy Grand Rapids Giffins (AHL). Tam w dziewięciu spotkaniach zdobył 7 punktów (4G + 3A) oraz dołożył do tego 19 karnych minut. Z kolei będąc jeszcze zawodnikiem Flint Generals (od 8 stycznia), uzbierał na swoim koncie 6 punktów (3G + 3A) w sześciu meczach. Notując także 30 minut w boksie kar. Warto przypomnieć, że współwłaścicielem popularnych Generałów jest Kris Draper.

Kontrakt opiewa na sumę 475,000 USD czyli ligowe minimum, do tego należy doliczyć ewentualne bonusy. Jednak w obecnej chwili warta jest tylko 100,000 USD. Nowa umowa wiąże go z klubem do końca obecnych rozgrywek.

Kolejnym ruchem powinno być odesłanie doświadczonego skrzydłowego do Grand Rapids w ramach tzw. okresu przygotowawczego (conditioning stint), który ma potrwać dwa tygodnie. Po jego upływie będzie on mógł już bez przeszkód dołączyć do reszty ekipy z Detroit (około 10 marca). I prawdopodobnie wówczas jego rywalami do zapewnienia sobie miejsca w składzie będą Dallas Drake oraz Aaron Downey.

Menedżer Czerwonych Skrzydeł, Ken Holland, komentując ten ruch przyznał, że 35-letni McCarty poczynił przez ostatnie kilka miesięcy spore postępy i zasłużył sobie na ten kontrakt. Wyraził również nadzieje, że ten twardo i nieustępliwie grający zawodnik przyda się jego ekipie jeszcze w tym sezonie.

(foto: detnews.com)