Ellis podebrany przez Los Angeles Kings
Dodane przez Kwiat dnia Luty 21 2008 21:04:15
Napastnik Matt Ellis zmienił barwy klubowe. Powodem tego jest to, iż 26-letni Kanadyjczyk nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje. Klub z Detoit miał więc dwa wyjścia. Pierwszym było odesłanie go do Grand Rapids Griffins (AHL) na tzw. conditioning stint czyli trwający dokładnie dwa tygodnie okres w czasie którego zawodnik miałby pełny komfort gry. Natomiast drugą możliwość stanowiła próba zesłania go przez tzw. waivers, czyli inaczej listę odrzutków. Jednak nim upłynął termin został on z tej listy przechwycony przez ekipę Los Angeles Kings. W zamian za tego gracza Red Wings nie otrzymają niestety żadnej rekompensaty.

W tym sezonie Ellis uzbierał na swoim koncie 6 punktów (2G + 4A) w 35 meczach dla Czerwonych Skrzydeł. Jednak w ostatnich 19 spotkaniach tylko czterokrotnie znalazł się w meczowej 18-nastce. W miejsce Kanadyjczyka trener Mike Babcock powołał w dniu wczorajszym Marka Hartigana. Trener Skrzydeł sięgnął również po Jonathana Ericssona, który ma zapełnić lukę po leczącym uraz kolana Nicklasie Lidstromie.

Oczywiście nowi zawodnicy uczestniczyli już dziś w porannym treningu, kiedy to cały zespół przygotowywał się do piątkowego spotkania z Calgary Flames.

(foto: Gregory Shamues/Getty Images)