Mecz 45: Red Wings 5:6 Wild (SO)
Dodane przez palo dnia Styczeń 11 2008 19:00:06
W czwartkowym meczu w Joe Louis Arena bohaterami na pewno nie można nazwać bramkarzy obu ekip. Chris Osgood wpuścił pięć bramek, co jest jego najgorszym wynikiem w tym roku. Z kolei Nicklas Backstrom został w drugiej tercji zmieniony przez Josha Hardinga, po wpuszczeniu czterech goli. Po kilku dość defensywnych meczach w wykonaniu Red Wings, tym razem worek z bramkami się rozwiązał. Niestety, gospodarze przegrali po rzutach karnych 5:6.

Wild objęli prowadzenie już po pierwszym swoim strzale w meczu, była to 5. minuta spotkania. Martin Skoula popisał sie błyskawicznym strzałem po tym jak otrzymał krążek od Mariana Gaborika, Osgood nie miał szans. Goście zdobyli w pierwszej tercji jeszcze dwie bramki i to w odstępie 15 sekund. Miało to miejsce na około półtorej minuty przed końcem tej odsłony, a ich autorami byli Gaborik oraz Todd Fedoruk (1. bramka w sezonie).

Czerwone Skrzydła odpowiedziały na bramkę Skouli trafieniem Henrika Zetterberga nieco ponad minutę później. Nie pozostali też obojętni na bardzo skuteczną końcówkę tercji w wykonaniu Wild i na 28 sekund przed syreną kończącą tą część meczu zmniejszyli prowadzenie gości za sprawą indywidualnej akcji Valtteriego Filppuli.

Po bramce Matta Fraya w 4. minucie drugiej tercji gospodarze zdobyli trzy kolejne bramki. Wyrównali stan spotkania za sprawą trafień Dallasa Drake'a (w osłabieniu) i Niklasa Kronwalla, a na 1:08 przed końcem meczu wyszli na prowadzenie dzięki bramce Daniela Clearyego.

Większość goli w tym meczu padła po dość dziwnych odbiciach krążka, który po drodze do siatki zahaczał czasami nawet dwóch lub trzech zawodników. Osgood został wybrany do rezerw reprezentacji Zachodu na Mecz Gwiazd, który odbędzie się już 27 stycznia w Atlancie. Mimo niezadowolenia ze swojej nie najlepszej postawy był jednak po meczu dość optymistycznie nastawiony.

"Daliśmy sobie szansę i jest to pewien pozytyw. Dwukrotnie goniliśmy z dwubramkowej straty i udało nam się. Najbardziej jesteśmy źli, że w ostatniej minucie nie utrzymaliśmy prowadzenia."

Osgood odniósł się do bramki zdobytej przez Erica Belangera na 49 sekund przed końcową syreną. Belanger pokonał Ozziego, zagarniając krążek zza bramki tuż przy słupku.

Podobne uczucia prezentował po porażce trener Red Wings, Mike Babcock.
"Rozczarowałem się grą zespołu we własnej tercji obronnej. Nie udało nam się utrzymać krążka poza bramką. Nie byliśmy po prostu tak dobrzy w grze bez krążka jak to zwykle ma miejsce."

Po bezbramkowej dogrywce gospodarze mieli jeszcze szansę zrehabilitować się w serii rzutów karnych, lecz dwie pierwsze próby Pawła Dacjuka (1 asysta) i Zetterberga zakończyły się udanymi interwencjami Hardinga. Drugi bramkarz Wild spisał się między słupkami bardzo dobrze, wpuszczając tylko jedną bramkę na 27 strzałów. Ogólnie Red Wings oddali na bramkę Wild, aż 46 strzałów. Osgood stawił czoła "jedynie" 28 uderzeniom.

Bramkarz Czerwonych Skrzydeł skapitulował w karnych dwukrotnie. W drugiej i trzeciej próbie pokonali go bowiem Brian Rolston (silnym strzałem z koła wznowień) i Gaborik (po zwodzie). Nadzieje gospodarzy podtrzymał jeszcze Jiri Hudler, który pokonał w swojej próbie Hardinga, po tym jak bramkę zdobył Gaborik.

Dla Minnesoty było to siódme zwycięstwo nad zespołem z Detroit. Jak do tej pory obie ekipy spotkały się 27-krotnie. W tym sezonie, Czerwone Skrzydła wygrały dwa poprzednie mecze łącznym stosunkiem bramek 9:1.

"Nie wygrywamy tutaj zbyt ciężko. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek to robił," - tak cieszył się po meczu Nick Schultz.

"(Joe Louis Arena) jest jednym z najtrudniejszych budynków, w którym mamy okazję grać, a Red Wings są obecnie jednym z czołowych zespołów ligi."

(foto: Claus Andersen/Getty Images)