Uziemiony Holmstrom, ponownie kolano
Dodane przez Kwiat dnia Grudzień 22 2007 21:22:24
Kłopotów Tomasa Holmstroma ciąg dalszy. Szwed, który niedawno powrócił do gry po dwumeczowej absencji spowodowanej bólem kolana, ponownie wyleciał ze składu. Przyczyną ponownie jest uraz kolana (nie chodzi o poprzednio kontuzjowane). Prawe kolano Holmstroma ucierpiało w starciu z Jayem McClementem podczas niedawnego meczu przeciw St. Louis Blues (20 grudnia).

Początkowo gracz miał jechać razem z resztą zespołu do Minnesoty, gdzie dzisiejszej nocy zostanie rozegrany kolejny mecz, lecz w piątkowe popołudnie popularny "Homer" wyjechał jednak do Detroit.

„Kolano jest trochę spuchnięte i boli. Nie uważamy, że jest to jakiś poważniejszy uraz” – - powiedział menedżer zespołu Ken Holland. „Homlstrom wstał rano i powiedział trenerowi Pietowi Van Zantowi, że nie da rady grać w sobotę (z Minneosta Wild).” – - dodał.

Holland powiedział jeszcze, że po konfrontacji z Blues kilku innych zawodników również było obolałych. Podobno prócz Holmstroma inny hokeista (nie podano póki co, o kogo dokładnie chodzi), nie będzie dziś w stanie zagrać. W takim wypadku powołany do składu zostanie zapewne Mark Hartigan.