Bez Drapera przez dwa tygodnie...
Dodane przez palo dnia Listopad 29 2007 17:01:50
Już wiadomo jak długo zespół Red Wings będzie pozbawiony usług dośiwadczonego Kris Drapera.

"W ciągu 10 dni do dwóch tygodni zobaczymy jak będzie to wyglądać. Mam nadzieję, że leczenie zadziała dobrze i będę mógł wrócić do gry raczej wcześniej niż później," powiedział w wywiadzie zawodnik.

Draper dodał, że najbardziej frustrującą sprawą przy tej kontuzji ,są okoliczności w jakich nastąpiła. Dodał, że w ciągu całej swojej profesjonalnej kariery przydarzały mu się poważniejsze kolizje, z których jednak wychodził cało, a zderzenie z bandą w meczu przeciwko Calgary Flames nie wydawało się, aż tak groźne. Mimo wszystko zakończyło się urazem kolana i przymusową pauzą.

W środowym treningu nie wziął udziału również Kirk Maltby, który z kolei narzekał na ból pleców, więc jego obecność w skałdzie na mecz przeciwko Tampa Bay Lightning stoi pod dużym znakiem zapytania. Wiadomo natomiast, że do gry powróci Tomas Kopecky, który pauzował z powodu kontuzji barku. Kolejny kontuzjowany, Matt Ellis, pojawi się ponownie na lodzie najprawdopodobniej po tym weekendzie.

W związku z tymi nieprzewidzianymi urazami zarząd Red Wings powołał ze swojej afiliacji (Grand Rapids Griffins), Marka Hartigana, który w barwach popularnych Gryfów zdobył jak do tej pory 11 bramek (czwarte miejsce w całej AHL).

(foto: Dave Sandford/Getty Images)