Kolejny Szwed w Detroit?
Dodane przez palo dnia Listopad 28 2007 21:33:12
Fabian Brunnström spędza w szwedzkiej Eliteserien dopiero swój pierwszy sezon, lecz już wzbudza ogromne zainteresowanie swoją osobą i tyczy się to nie tylko drużyn w Szwecji. Pod lupą, 22-letniego napastnika, mają też kluby NHL, w tym naszpikowany już szwedzkimi zawodnikami, zespół Red Wings.

W wywiadzie z reporterem gazety Värmblands Folkblad, dyrektor wszystkich skautów w Europie czyli niezastapiony Håkan Andersson powiedział, że jeśli Fabian będzie dalej grał na tak wysokim poziomie, może spodziewać się kontraktu. Andersson dodał, że Brunnström ma wszystko, czego można oczekiwać od dobrego napastnika czyli szybkość i technikę.

Brunnström gra obecnie w klubie Färjestad, a w poprzednim sezonie grał w trzeciej lidze w barwach klubu z Borås. Pomógł im nawet wygrać rozgrywki, dzięki czemu klub ten awansował do Hockeyallsvenskan. W tym roku zdobył 15 punktów w 22 meczach, mimo iż jego średnia minut spędzanych na lodzie wynosi tyko 12 minut. Brunnström może się poszczycić dobrymi warunkami fizycznymi (186 cm, 92 kg) z których potrafi skrzętnie korzystać. Pod tym względem można go porównać do Tomasa Holmströma, szczególnie, że obaj noszą na koszulkach ten sam numer. Brunnström wydaje się jednak bardziej wszechstronnym zawodnikiem.

Szwedzki napastnik nie był nigdy draftowany, więc każdy klub może mu składać oferty bez żadnych ograniczeń. Biorąc pod uwagę ostatni romans Red Wings z rodakami Brunnströma jego obecność w Detroit może stać się faktem, o ile jego wyniki pozostaną na obecnym poziomie.

(foto: Örjan Söderlund)