Mecz 15: Red Wings 3:2 Predators (SO)
Dodane przez palo dnia Listopad 09 2007 17:22:45
Po pięciodniowej przerwie trener Mike Babcock obawiał się, że jego podopieczni mogą przystąpić do meczu z Nashville Predators niezbyt skoncentrowani. Liczył jednak na to, że przed upływem 60 minut złapią odpowiedni rytm i zdobędą kolejne dwa punkty. Dlatego tak dużym zdziwieniem było dla niego to, że jeszcze na 8 minut przed końcem meczu Red Wings prowadzili 2:0, lecz zwycięstwo wywalczyli dopiero po rzutach karnych.

Dwie bramki strzelone przez Drapieżców w ostatnich 10 minutach regulaminowego czasu gry, dały gościom nadzieję na odebranie Czerwonym Skrzydłom zwycięstwa w Joe Louis Arena. Oznaczało by to przerwanie doskonałej passy zespołu z Detroit, dla którego było to już ósme z rzędu zwycięstwo. Ich autorami byli Ryan Suter (12:28) i J.P. Dumonta (18:36). Podobnym rekordem (8-0-0) może się pochwalić Chris Osgood, który nie przegrał w tym sezonie jeszcze ani jednego spotkania. Tym razem obronił 28 strzałów Predators i pozostał niepokonany w rzutach karnych.

Red Wings otworzyli wynik bramką Daniela Cleary'ego w 9. minucie pierwszej tercji. Wtedy to zawodnicy klubu z Detroit grali w liczebnej przewadze. Stan spotkania na 2:0, podwyższył Jiri Hudler strzelając gola na niecałe dwie minuty przed końcem drugiej odsłony. Dobił on strzał Tomasa Holmstroma z pomiędzy bulików. Gospodarze grali wtedy w dwuosobowej przewadze (5 na 3). Swoją serię punktową podtrzymał tym samym Henrik Zetterberg, asystując przy bramce młodego Czecha.

W całym spotkaniu ręce pełne roboty miał bramkarz gości Chris Mason, który musiał interweniować aż 45 razy, podczas gdy jego koledzy z ataku nie oddali ani jednego strzału na bramkę Osgooda przez pierwsze dziewięć minut spotkania.

W rzutach karnych po raz pierwszy w sezonie skutecznością błysnęli Paweł Dacjuk i Henrik Zetterberg, zapewniając Red Wings zwycięstwo. Po stronie Predators swoich szans nie wykorzystali natomiast Alexander Radulov i J.P. Dumont.

Było to pierwsze z serii dziewięciu spotkań, gdzie rywalami będą drużyny z własnej dywizji. W piątek spotkają się we własnej hali z Columbus Blue Jackets, którzy aktualnie zajmują drugie miejsce w Central Division (18 punktów) i mają na swoim koncie osiem zwycięstw.

(foto: John T. Greilick / The Detroit News)