Mecz 14: Flames 1:4 Red Wings
Dodane przez palo dnia Listopad 02 2007 12:06:28
Oprócz wyśmienitej skuteczności strzeleckiej Henrik Zetterberg był też nieoceniony podczas wznowień. Wygrał, aż 15 bulików, często podczas gry w osłabieniu, co w znacznym stopniu ograniczyło ofensywne zapędy Flames. Ogólnie Red Wings wygrali 31 wznowień przy 19 po stronie gospodarzy.

Dużą zasługę w defensywnym sukcesie Czerwonych Skrzydeł miał też Chris Osgood, który zaliczył siódme zwycięstwo z rzędu. Kilkakrotnie ratował Red Wings z opresji, broniąc w sumie 26 strzałów. Jego pomoc okazała się szczególnie nieoceniona podczas gier w przewadze Flames, między innymi w końcówce drugiej tercji, kiedy obronił dwa mocne uderzenia Jarome'a Iginli i Kristiana Huseliusa.

Mimo kilku okazji jakie stworzyły sobie Płomienie to zespół z Detroit zdobył jedyną bramkę w drugiej tercji spotknia. Jej strzelcem był Daniel Cleary, który wykorzystał nienajlepszą interwencję Kiprusoffa po strzale z niebieskiej linii Nicklasa Lidstroma, dobijając krążek znajdujący się już w polu bramkowym Flames. Było to jego drugie trafienie w sezonie.

Pierwsze kilkanaście minut ostatniej odsłony upłynęło pod znakiem wyraźnej dominacji gospodarzy, którzy w tym okresie prowadzili w strzałach 9-1 i dwukrotnie grali w liczebnej przewadze. Wspaniałą grę kontynuował jednak Osgood, który raz za razem łapał i odbijał kolejne uderzenia Flames. W końcu, kiedy na ławce kar siedział Huselius, przyszła pora na odwet. Jego wykonaniem zajął się nie kto inny jak Zetterberg, który dobił strzał Pawła Dacjuka. Z 12 bramkami i 24 punktami na koncie Szwed jest najskuteczniejszym zawodnikiem ligi.

W samej końcówce spotkania Wings postawili na obronę i kilkakrotnie wybijali nawet krążek na uwolnienie. Ciągła dobra gra przy wznowieniach uniemożliwiała w dalszym ciągu gospodarzom konstruowanie skutecznych akcji, więc żaden z 12 strzałów w tej części gry nie przyniósł im upragnionego gola.

Tym samym Osgood przedłużył swoją serię meczów bez przegranej w regulaminowym czasie gry do 19 i brakuje mu tylko dwóch spotkań do wyrównania własnego, i zarazem klubowego rekordu.

Zwycięstwo w Calgary gracze Red Wings okupili jednak kolejną kontuzją Johana Franzena, który dopiero co powrócił po 10-meczowej absencji spowodowanej urazem kolana. Tym razem, pod koniec drugiej tercji, Szwed został uderzony w twarz krążkiem i nie pojawił się na lodzie już do końca meczu. Jego stan nie jest jeszcze znany, lecz na pewno będziemy o tym informować w naszym serwisie.

(foto: AP Photo/Jeff McIntosh,The Canadian Press)