Mecz 10: Red Wings 3:2 Canucks
Dodane przez palo dnia Październik 25 2007 16:06:46
Jeśli na bramkę przeciwnika oddaje się prawie 40 strzałów to bardzo rzadko żaden z nich nie wpada. Tym razem Czerwonym Skrzydłom udało się zmieścić za plecami Roberto Luongo 3 z 39 uderzeń, a Dominik Hasek kapitulował dwukrotnie na 15 prób gości. Red Wings wygrali w Joe Louis Arena z Vancouver Canucks 3:2.

Serię punktową do czterech spotkań przedłużył Matt Ellis, który zdobył swoje drugie trafienie w sezonie. Ellis dobił spod pola bramkowego strzał Mikaela Samuelssona, podczas gdy w bramkarza gości wpadł Lukas Krajicek, przepychający się z jednym z zawodników Red Wings. Luongo nie był jednak zadowolony z decyzji sędziów, którzy jego zdaniem na, za dużo pozwalali gospodarzom. Po spotkaniu powiedział nawet, że w pierwszych 25 minutach meczu, aż trzykrotnie był atakowany. A właśnie po jednym z takich ataków klub z Detroit zdobył bramkę.

Mimo iż sędziowie nie interweniowali w tych przypadkach po raz kolejny oberwało się Tomasowi Holmstromowi, który spędził na ławce kar 2 minuty za przeszkadzanie bramkarzowi. W tym sezonie Szwed prowadzi pod względem minut karnych w zespole. Ma ich na swoim koncie już 22. Dodatkowo, już trzykrotnie sędziowie nie uznawali bramek Red Wings z powodu, ich zdaniem, zbyt ostrego zachowania Holmstroma pod bramką.

Te kary i czujne oko arbitrów wpatrzonych w jego poczynania, nie spowodowały jednak, że stał się on mniej skuteczny. Wręcz przeciwnie. Holmstrom zdobył pozostałe dwie bramki gospodarzy i ma już ich na swoim koncie 7. Najpierw przekierował strzał z niebieskiej Briana Rafalskiego, a następnie wykorzystał krosowe podanie Henrika Zetterberga i wpakował krążek do bramki z najbliższej odległości. Zetterberg zdobył tym samym punkt w 10. kolejnym spotkaniu i przewodzi w całej lidze z 18 oczkami.

Canucks odpowiedzieli dwoma, kontaktowymi bramkami. Trafienie na 2:1 Matta Cooka w drugiej tercji dało powiew nadziei gościom. A na początku trzeciej ponownie nadzieje ożywił Daniel Sedin, wykorzystując karę Zetterberga. To jednak wszystko, na co było ich stać. Canucks będą mieli jeszcze szansę się odegrać, gdyż już w niedzielę zostaną przez Red Wings odwiedzeni we własnej hali.

(foto: AP Photo/Paul Sancya)