Mecz 5: Red Wings 2:3 Blackhawks
Dodane przez palo dnia Październik 13 2007 13:25:33
Nie udał się rewanż za zeszło tygodniową porażkę z Blackhawks (po rzutach karnych). Natomiast kolejne dobre spotkanie przeciwko swoim byłym partnerom zanotował Robert Lang. Zdobył bowiem bramkę i asystę walnie przyczyniając się do porażki Red Wings.

Samo spotkanie jednak rozpoczęło się od wyraźnej przewagi Czerwonych Skrzydeł i objęcia dość szybkiego prowadzenia. Najpierw w 7:26 pierwszej pierwszej tercji na listę strzelców wpisał się Henrik Zetterberg, dla którego był to już trzeci gol w sezonie. Asysty przy tym trafieniu Szweda zaliczyli Tomas Holmstrom oraz Andreas Lilja. Następnie, niecałe 90 sekund później, wynik podwyższył Kris Draper. Zaskakując Khabibulina strzałem po lodzie, tym razem swój pierwszy punkt za asystę w sezonie zdobył Tomas Kopeckey. Było więc 2-0 i nic nie wskazywało na to, iż na zespół z Detroit czeka przykra niespodzianka. To co stało się w końcówce pierwszej tercji zostało przyjęte równie entuzjastycznie jak prowadzenie w meczu. Otóż na 13 sekund przed jej końcem doszło do bójki. Udział w niej wzieli Dallas Drake i Adam Burish. Była to już trzecie starcie zawodnika Red Wings w tym sezonie.

Kolejna odsłona była już bardziej wyrównana. Nieco mniejsza ilość kar wpłynęła lepiej na graczy Jastrzębi, którzy zdołali wyrównać stan meczu popisując się dwoma równie szybkimi uderzeniami. Kontaktowego gola strzelonego w liczebnej przewadze, zdobył Patrick Sharp. Asystował mu duet Patrick Kane-Jonathan Toews, czyli póki co najlepiej spisujący się przedstawiciele młodego pokolenia hokeistów klubu z Chicago. Była to 17 minuta i 33 sekunda drugiej tercji, wtedy to karę za przytrzymywanie kija przeciwnika odsiadywał Jiri Hudler. Do wyrównania doprowadził Brent Seabrook, wykorzystując podanie Langa. Więc po dwóch tercjach mieliśmy remis i ostatnia odsłona spotkania zapowiadała się niezwykle ciekawie.

Zaciekłe ataki graczy Red Wings nie przyniosły jednak skutku, a w połowie trzeciej tercji zespół z Chicago wyszedł na prowadzenie którego nie oddał już do końca. Strzelcem bramki był oczywiście Robert Lang. Czeski hokeista spędził w Detroit cztery lata, podczas których zdołał rozegrać dwa pełne sezony (2005/06, 2006/07). Bramka została zdobyta na 5 sekund przed zakończeniem kary Andreasa Lilji. Punkt za asystę przy tej bramce zapisali na swoje konto Andrei Zyuzin oraz Brent Seabrook. Dla tego ostatniego był to już drugi punkt w meczu.

Właśnie w ten sposób dobiegła końca seria zwycięstw Red Wings. Mike Babcock przyczyn porażki upatrywał głównie w dużej ilości kar "łapanych" przez jego zawodników - łącznie 21 minut.

(foto: David Guralnick/The Detroit News)