Mecz 4: Red Wings 4:2 Flames
Dodane przez palo dnia Październik 11 2007 10:00:30
Chris Osgood dobrze wywiązał się z roli zastępcy Dominika Haska i w swoim piewszym występie w tym sezonie zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Hasek nie wziął udziału w spotkaniu z powodu drobnego urazu kolana, którego doznał w ostatnim meczu przeciwko Edmonton Oilers.

Osgood powiedział po meczu, że nie czuł się w pełni formy podczas spotkania, lecz po prostu chciał wygrać i ten cel osiągnął. Obronił 19 z 21 strzałów, które zmierzały w jego stronę. Skapitulował dwukrotnie po uderzeniach Kristiana Huseliusa, który w obu przypadkach doprowadzał do remisu w meczu.

Wings wykorzystali dwa sprzyjające czynniki - gry w przewadze oraz linię Paweł Dacjuk - Henrik Zetterberg - Tomas Holmstrom. W sumie ci trzej zawodnicy zdobyli dwie bramki i dwie asysty. Homer, strzelając w 4. minucie gola na 2:1 dla Detroit, ma już cztery bramki w czterech meczach i jest jednym z najstabilniejszych graczy Skrzydeł. Zetterberg, w takiej samej ilości spotkań ma już osiem oczek i traci tylko jeden punkt do prowadzącego w tabeli Daniela Alfredssona (5 rozegranych meczów).

To właśnie Zäta otworzył wynik spotkania w 9. minucie pierwszej tercji. Wings grali wtedy w przewadze. Miikka Kiprusoff nieudolnie wybijał krążek spod swojej bramki i guma trafiła prosto na kij Dacjuka pod bandą. Rosjanin zawrócił w kierunku bramki i w akcji 2-na-0 podał krążek do Szweda, który nie miał problemu z pokonaniem fińskiego bramkarza.

Wings oddali na bramkę Kiprusoffa 28 strzałów, połowę z nich w drugiej tercji. Właśnie pod koniec tej drugiej odsłony bramkę dającą Skrzydłom zwycięstwo zdobył Kris Draper, który zabawił się w Holmstroma, przekierowując spod bramki strzał Andreasa Lilji z niebieskiej linii. Drugą asystę przy tym golu zapisał na swoim koncie Dallas Drake, dla którego był to pierwszy punkt w tym sezonie. W czasie zdobywania tej bramki Wings mieli na lodzie 6 zawodników - z pomocą przyszedł Zetterberg, wykorzystując odłożoną karę dla Flames.

Zwycięstwo przypieczętował na niecałe pięć minut przed końcem Mikael Samuelsson mocnym uderzeniem zza koła bulikowego. Ten gol również padł w przewadze. Tym samym Wings wykorzystali 2 z 3 okresów osłabienia Flames.

(foto: David Guralnick / The Detroit News)