Mecz 2: Blackhawks 4:3 Red Wings (SO)
Dodane przez palo dnia Październik 07 2007 05:50:37
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zespoły z Central Division nie będą maszynkami punktów dla Detroit Red Wings. Wczoraj Coolumbus Blue Jackets wygrali 4:0 z Anaheim Ducks a dzisiaj Chicago Blackhawks pokonali na własnym lodzie Skrzydła po rzutach karnych.

Wings zaczęli bardzo dobrze, gdyż już w szóstej minucie prowadzili 1:0 po bramce w przewadze Briana Rafalskiego. Patrick Sharp, który został odesłany na ławkę kar za nadmierną ostrość w grze, spędził w boksie zaledwie 27 sekund, zanim strzałem z prawego koła bulikowego obrońca Wings nie pokonał Nikolaia Khabibulina. Pod względem strzałów w pierwszej odsłonie przodowali goście, lecz nie udało im się podwyższyć prowadzenia, mimo dwóch kolejnych okresów gry w przewadze.

Kolejne trafienie przyszło jednak stosunkowo szybko, bo w 99. sekundzie drugiej tercji. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał drugi z czołowych obrońców Skrzydeł - Nicklas Lidstrom. Szwed oddał strzał z niebieskiej linii a asysty przy bramce zapisali na swoim koncie Mikael Samuelsson i Henrik Zetterberg, który zarobił też punkt przy pierwszym golu.

Po bramce kapitana do głosu doszli zawodnicy klubu z Chicago, którzy w drugiej odsłonie oddali aż 11 strzałów na bramkę Dominika Haska. Czech kapitulował tylko raz - po strzale Tuomo Ruutu, który wjechał pod bramkę Wings po doskonałym podaniu Magnusa Johanssona. Miało to miejsce w 10. minucie tercji. Nastroje kibiców Skrzydeł poprawił trochę ponad minutę później Tomas Holmstrom, który zmienił tor lotu krążka po strzale Rafalskiego i po pięciu sekundach gry w przewadze ponownie dał gościom dwubramkowe prowadzenie. Trzeci punkt w meczu zapisał na swoim koncie Zetterberg, który wygrał wznowienie w tercji Blackhawks, podając amerykańskiemu obrońcy.

Trzecia tercja oraz dogrywka należały już jednak do gospodarzy. Najpierw James Wisniewski zdobył bramkę w osłabieniu a na niecałe cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Robert Lang, który doskonale wyczuł zamiar Haska i gdy tylko zobaczył, że jego rodak zaczął chronić dolną część bramki posłał strzał nad rękawicą Dominatora.

Wings mieli szansę zakończyć spotkanie w dogrywce, lecz Khabibulin popisał się doskonałą obroną kijem po niesamowicie mocnym strzale Lidstroma. Po tym uderzeniu goście przestali się już w ogóle liczyć i gdyby nie ekwilibrystyczne obrony Haska przy strzałach Patricka Sharpa i Duncana Keitha to na pewno Blackhawks szybciej zakończyliby mecz.

Do rzutów karnych Mike Babcock wytypował tych samych zawodników, co w meczu z Ducks. Tym razem jednak oprócz nieudanych prób Pawła Dacjuka i Zetterberga zawiódł też Jiri Hudler. Tymczasem strzelający jako pierwszy zawodnik Hawks - 19-letni Patrick Kane oszukał Haska strzałem z backhandu i, mimo nieudanej próby Yannica Perreault, dał swojej drużynie zwycięstwo i został wybrany pierwszą gwiazdą spotkania. Kane został wybrany jako numer jeden w drafcie w tym roku i po tym, co pokazał w mecz z Wings można wnioskować, że czeka go bardzo dobra kariera w NHL i na pewno pomoże Blackhawks w osiągnięciu lepszych wyników niż to miało miejsce w ostatnich latach.

W drugiej tercji spotkania kontuzji kolana doznał Johan Franzen, który w 7. minucie zderzył się z Ruutu i musiał zostać odprowadzony z lodu. Nie powrócił już do gry i nie wiadomo jak poważny jest ten uraz.

Po raz kolejny doszło do bójki z udziałem Dallasa Drake'a. Tym razem nowy zawodnik Wings starł się w pierwszej tercji z Jamesem Wisniewskim.

(foto: AP Photo/Jerry Lai)