Mecz 1: Red Wings 3:2 Ducks (SO)
Dodane przez palo dnia Październik 04 2007 03:52:23
Zespół Detroit Red Wings przywitał nowy sezon zwycięstwem. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo i na możliwość zapisania dwóch punktów na swoim koncie Skrzydła musiały czekać aż do ostatniej serii rzutów karnych, co było nie lada gratką dla kibiców zgromadzonych w niewypełnionej, o dziwo, w Joe Louis Arena oraz przed telewizorami na całym świecie.

Przebieg spotkania był podobny do wielu innych, jakie widzieliśmy przez cały zeszły sezon. To Wings byli przez większość czas w posiadaniu krążka i to oni oddali więcej strzałów na bramkę przeciwnika (42-15), lecz nie przekładało się to w żaden sposób na wynik spotkania. Duża zasługa w tym przypada bramkarzowi Ducks - Ilji Bryzgaiłowowi, który kilkakrotnie ratował swoją drużynę w beznadziejnych, wydawałoby się, sytuacjach. Dwukrotnie zatrzymał kapitana Wings, Nicklasa Lidstroma, zmuszając niedowierzających kibiców do zajęcia ponownie miejsc i zaprzestania wznoszenia okrzyków radości. Raz miało to miejsce w drugiej tercji, kiedy Lids dostał znakomite podania między koła bulikowe z linii bramkowej podczas gry w przewadze. Jego potężny strzał ugrzązł jednak w sprzęcie golejarza Ducks. Później, w trzeciej tercji, kapitan miał okazję 1-na-1, lecz jego strzał z backhandu otarł się o parkan Bryzgaiłowa i odbił się od słupka bramki.

Lidstrom miał jednak spory udział w zbudowaniu zwycięstwa Wings. Zaliczył on asystę przy pierwszej bramce zespołu, podając krążek Pawłowi Dacjukowi, który z kolei oddał go Henrikowi Zetterbergowi, stojącemu po lewej stronie bramki Ducks. Zäta zaryzykował, zrobił kółeczko, wjechał pod bramkę i celnym strzałem z nadgarstka dał Skrzydłom prowadzenie. Wings grali wtedy w jednoosobowej przewadze. W drugiej tercji bramki strzelali jednak tylko goście a w głównej roli wystąpił niedawny gracz Red Wings - Todd Bertuzzi, który zdobył jednego gola i jedną asystę przy bramce Ryana Getzlafa w przewadze.

W drugiej tercji swoją obecność zaznaczył Dallas Drake, który budzi wiele kontrowersji wśród kibiców Red Wings. Swoje pięć minut, dosłownie, otrzymał kiedy wdał się w bójkę z Correy Perrym, który wcześniej dość brutalnie zaatakował jednego z zawodników Wings, za co otrzymał dodatkową karę dwóch minut. Poza tym, Drake nie pokazał w spotkaniu nic znaczącego.

Wings wyrównali w piątej minucie trzeciej odsłony podczas kolejnej gry w przewadze. Sklasyfikowani na 20. miejscu w zeszłym sezonie, Wings wykorzystali we wczorajszym meczu 2 z 7 okresów gry w przewadze. Brian Rafalski uderzył krążek z dużej odległości, lecz strzał obronił Bryzgaiłow. Guma trafiła na kij Zetterberga, który nie miał korzystnego kąta na oddanie strzału. Krążek w końcu znazł się przed polem bramkowym, gdzie czyhał na niego Tomas Holmstrom, który dobił go z najbliższej odległości.

Na pół minuty przed końcem trzeciej tercji Wings mieli kolejną przewagę, lecz nie wykorzystali jej ani wtedy ani na początku dogrywki. W doliczonym czasie gry bilans strzałów wyniósł 8-2 na korzyść gospodarzy, lecz wynik meczu się nie zmienił. W rzutach karnych nie powiodło się Dacjukowi i Zetterbergowi a trzy strzały obronił Dominik Hasek. Decydujący cios zadał Jiri Hudler, dla którego był to czwarty rzut karny w NHL. Do tej pory nie wykorzystał żadnego z nich. Tym razem ładnym strzałem z backhandu pod poprzeczkę dał Skrzydłom pierwsze dwa punkty w sezonie.