Berkhoel i Ference nowymi zawodnikami Red Wings
Dodane przez Leszek dnia Lipiec 04 2007 13:28:15
Menedżer Red Wings, Ken Holland podpisał (jak podaje nhl.com) 2 nowych zawodników. Są to bramkarz Adam Berkhoel i obrońca Brad Ference. Pierwszy ma zastąpić Stefana Liva w Grand Rapids Griffins, który prawdopodobnie wraca do Szwecji, bądź Logana Koopmansa w Toledo Storm, który ma kłopoty ze zdrowiem. Ference zaś, przypuszczalnie załata dziurę w składzie Griffins po tym, jak Derek Meech, nie może już być odesłany do tej drużyny bez przejścia przez listę odrzutków. Meech ma duże szanse by walczyć o miejsce 7 obrońcy w składzie Red Wings.

Adam Berkhoel, wybrany w 8 rundzie draftu z 2000 roku, w poprzednim sezonie bronił barw drużyn afiliacyjnych Buffalo Sabres, czyli Dayton Bombers w ECHL i Rochester Americans w AHL. Rok wcześniej, w barwach Atlanta Trashers 26-letni bramkarz zaliczył swój debiut na lodowiskach NHL. Wystąpił wtedy w obliczu kontuzji bramkarzy w 9 spotkaniach.

Brad Ference to etatowy rezerwowy obrońca Calgary Flames. W zeszłym sezonie był filarem defensywy Omaha Ak-Sar-Ben Knights, w których wystąpił, aż 73-krotnie notując przy tym 26 punktów. Prócz tego wystąpił także w 5 spotkaniach Calgary Flames. Detroit Red Wings będą już 4 zespołem NHL, w którym ten 28-letni defensor wystąpi. Wcześniej bronił barw drużyn Florida Panthers, Phoenix Coyotes i wyżej już wspomnianych Calgary Flames. Łącznie na lodowiskach NHL rozegrał 250 spotkań, w których strzelił 4 bramki i przy 30 asystował. Jednakże to nie gra ofensywna należy do obowiązków Ference'a, ponieważ jego atutem jest przede wszystkim gra fizyczna.