Robert Lang nie zostanie w Red Wings
Dodane przez Leszek dnia Czerwiec 22 2007 12:49:20
Agent czeskiego napastnika, Petr Svoboda, powiedział amerykańskiej prasie, że spotkał się z Kenem Hollandem, menedżerem Red Wings. W trakcie tego spotkania z ust Hollanda padło stwierdzenie, iż Robert Lang (na zdjęciu w czerwonym stroju) nie zagra już w Detroit i będzie mógł skupić się na poszukiwaniu nowego klubu na rynku wolnych agentów.

Lang trafił do Detroit z Washington Capitals pod koniec sezonu regularnego 2003/2004, kiedy to Red Wings wymienili prospekta Tomasa Fleischmanna oraz wybory w 1 rundzie draftu 2004 i czwartej w 2006 roku. Najlepszy sezon w Red Wings, Czech rozegrał przed rokiem, gdy w 72 spotkaniach uzbierał 62 punkty za 20 bramek i 42 asysty. Ostatni sezon, był nieco poniżej poziomu, gdyż 36-letni weteran w 81 meczach zdobył 52 punkty.

Odejście Langa z Detroit było praktycznie przesądzone od dawna, jednakże teraz informacja o tym jest praktycznie oficjalna. Najprawdopodobniej, miejsce w drugiej linii, dotąd zajmowane przez Roberta Langa, zajmie młody Fin - Valterri Filppula.

Ponadto, innymi wolnymi agentami w drużynie Red Wings są: Dominik Hasek (wyraził chęć gry w kolejnym sezonie), Danił Markow (raczej odejdzie ze względu na brak miejsca dla młodych obrońców), Mathieu Schneider (prowadzone są negocjacje), Kyle Calder (odejdzie) i Todd Bertuzzi (chce zostać w Detroit, rozpoczęto rozmowy na temat nowego kontraktu. Zastrzeżonym agentem jest także Jiri Hudler .

(foto: Daniel Mears/The Detroit News)