2 juniorzy podpisani
Dodane przez Leszek dnia Czerwiec 03 2007 22:08:24
1 czerwca Detroit Red Wings tracili prawa do 10 prospektów. Wśród nich byli także Szwedzi : Johan Ryno(na zdjęciu z lewej) i Mattias Ritola (z prawej), z którymi jednak włodarze drużyny z Motown zdecydowali się podpisać 3-letnie kontrakty. Tym samym Red Wings stracili prawa do Christofera Lofberga, Jeffa May'a, Juho Mielonena, Brettona Stamlera, Andreasa Sundina, Stefana Bloma, Tomasa Kollara i Mikaela Johanssona. Gracze ci mogą teraz podpisać kontrakty z innymi klubami, a jeśli to nie nastąpi to będą mogli być wybrani ponownie w drafcie.

Ryno (skrzydłowy) występował w ubiegłym sezonie w najwyższej lidze szwedzkiej - SEL. Najpierw zaczął sezon w drużynie z Frolundy, jednak w 14 meczach nie zdobył ani jednego punktu i został wytransferowany do Timry. W tym mieście wiodło mu się lepiej, bo zdobył 11 punktów w 25 meczach sezonu regularnego i punkt za asystę w 5 meczach fazy play off. Szwed cechuje się doskonałymi warunkami fizycznymi (1.95m wzrostu i 95kg wagi), zaangażowaniem w grę na obu końcach lodowiska i dobrą umiejętnością rozgrywania krążka.

Ritola to także skrzydłowy, lecz nie może się pochwalić dobrymi wynikami osiągniętymi w poprzednim sezonie. Występował w 2 drużynach drugiej ligi szwedzkiej: Arborga (3 mecze, 1 gol), Leksands (23 mecze, 1 gol, 4 asysty), a także w Borlange grającym w trzeciej lidze (11 meczów, 4 gole, 6 asyst). Mattias Ritola to bardzo błyskotliwy napastnik, który jednak ma kłopoty z przykładaniem się do ciężkiego treningu. Menedżerowie Wings jednak sądzą, że jest on najbardziej utalentowanym szwedzkim napastnikiem rocznika '87, zaraz po Nicklasie Backstromie - przyszłym zawodniku Washington Capitals.

Bardzo prawdopodobnym jest, że ci gracze spędzą jeszcze rok w Szwecji. Jeśli jednak tak się nie stanie, to będziemy mogli ich oglądać na lodzie jako zawodników Grand Rapids Griffins.