Data: 16.11.2019 (Sobota)
Godzina: 22:30 EST (4:30 CET)

Do meczu pozostało:

Mecz 2: Red Wings 3:1 Flames
Raporty PO 2007Dużo sił wkładają gracze Wings w rywalizację z Calgary, jednak może im się to bardzo opłacić. Jeśli tylko w następnych dwóch spotkaniach będą spisywać się tak jak dotychczas, to jest duża szansa na to, że dzisiejsza wizyta Calgary w Joe Louis Arena będzie ostatnią w tym sezonie. Gracze z Detroit całkowicie dominowali w tym spotkaniu (bilans strzałów 51:15) i zasłużenie prowadzą w rywalizacji 2:0.

Wings fantastycznie rozpoczęli spotkanie. Presing i wysoka obrona sprawiły, że gracze Flames mieli kłopoty z rozgrywaniem krążka oraz z utrzymaniem nerwów na wodzy, bowiem prawie że przez połowę tercji Wings grali z przewagą co najmniej jednego zawodnika. Zanim jednak gracze Calgary zaczęli ‘łapać’ kary przegrywali już jedną bramką, a jej strzelcem był Paweł Dacjuk. Center Wings wywalczył krążek pod prawą bandą rywali, zjechał na środek i zdecydował się na strzał nie dając szans ’Kipperowi’ na skuteczną interwencję. Na zegarze widniała wtedy 62 sekunda meczu.

Po tym golu Wings nie spuścili z tonu i dalej narzucali swój styl gry, co zaowocowało pięcioma karami dla Calgary w okresie pierwszych ośmiu minut spotkania. W momencie gdy gospodarze grali z przewagą dwóch zawodników zdobyli drugą bramkę a jej strzelcem był Nicklas Lidstrom.

W dalszej części tercji Wings nadal byli stroną dominująca i zakończyli tercję z bilansem 23 strzałów na bramkę Miikkę Kiprusoffa.

Nie najlepiej za to Wings zaczęli drugą tercję - po minucie na ławkę kar wylądował Mikael Samuelsson, a liczebną przewagę wykorzystał Dion Phaneuf, który zdobył gola po strzale spod niebieskiej. Dalsza część tercji przyniosła dużo walki, parę przepychanek podbramkowych i kilka sytuacji strzeleckich dla Detroit, jednak nie przyniosła zmiany rezultatu.

W ostatniej odsłonie spotkania oglądaliśmy tylko jedną bramkę, a jej strzelcem był Valtteri Filppula. Najpierw z kontrą wyszedł Johan Franzen, zdołał oddać strzał, jednak bramkarz rywali odbił krążek przed siebie. Na szczęście na jego drodze znalazł się rozpędzony Fin i mocnym strzałem pokonał swojego rodaka. Co ciekawe wszyscy dzisiejsi strzelcy trafiali także w meczu nr 1.

Zwycięstwo Wings nie było zagrożone w końcówce, bowiem ostatnie cztery minuty grali w liczebnej przewadze, jednak pomimo wielu szans nie udało im się powiększyć wyniku.

Następny mecz między tymi drużynami odbędzie się we wtorek w Calgary.

(foto: AP Photo/Paul Sancya)
Kliknij 'Czytaj więcej', aby zobaczyć boxscore z meczu

[Rozmiar: 315 bajtów]
Dodane przez Bajus dnia kwiecień 15 2007 21:57:17 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1243 Czytań Drukuj
[Rozmiar: 278 bajtów]
Bertuzzi jednak nie zagra
NewsTodd Bertuzzi nie zagra jednak w jutrzejszym spotkaniu przeciwko Calgary Flames.

Bertuzzi wziął udział w sobotnim treningu, drugi dzień z rzędu, lecz podjęta została decyzja, żeby nie wystawiać jeszcze napastnika do gry. Zawodnik powiedział po treningu, że czuje się dobrze, lecz że zostawia decyzję o ewentualnym występie Mike'owi Babcockowi i sztabowi trenerskiemu.

Bez Bertuzzi'ego skład drużyny na mecz numer dwa pozostanie bez zmian.

(foto: John T. Greilick / The Detroit News)
Dodane przez palo dnia kwiecień 14 2007 21:55:07 0 Komentarzy · 2019 Czytań Drukuj
live.detroitredwings.pl zaprasza !!!
SerwisWszystkich kibiców Red Wings, lecz nie tylko, zapraszamy do wizyt na stronie live.detroitredwings.pl.

Podczas meczów Skrzydeł można dyskutować przebieg spotkania z innymi kibicami na specjalnie przygotowanym czacie, słuchać radiowej transmisji przez NHL Radio (nhl.com) a także na bieżąco śledzić statystki z GameCenter przygotowanego przez CBS (sportsline.com).

Najbliższe spotkanie już jutro o godzinie 19.

Udostępniliśmy też dla naszych czytelników nowy dział - Statystyki.
Możliwy powrót Bertuzzi'ego
NewsTodd Bertuzzi wziął udział w nieobowiązkowym treningu w piątek, przed którym przeszedł serię testów, które jeszcze bardziej przybliżyły go do debiutu w playoff w barwach Wings.

Napastnik Skrzydeł, który pauzuje z powodu urazu głowy i szyi, przez ostatnie 6 dni nie wykonywał żadnych ćwiczeń i, jak sam przyznaje, wznowienie treningów jest dla niego niejakim obozem przygotowawczym do sezonu, szczególnie, że przez większą część roku również nie grał z powodu kontuzji.

"Czuję się dość dobrze. Zobaczymy jak pójdzie jutro. Cieszę się, że mogłem dzisiaj trochę pojeździć,' powiedział po treningu Bertuzzi.

Trener Mike Babcock chce mieć jednak pewność, że nie wystawi do meczu nieprzygotowanego zawodnika. Nie chce ryzykować nawrotu urazu. Na ostateczną decyzję będziemy musieli najprawdopodobniej poczekać do pierwszego wznowienia w niedzielnym spotkaniu.

Dużym problemem będzie też wskazanie kogo Bertuzzi ma zastąpić. Najprawdopodobniej będzie to któs z dwójki Jiri Hudler, Valtteri Filppula, którzy obaj rozegrali bardzo dobre spotkanie w czwartek.

Do gry w niedzielę może też powrócić obrońca Calgary Flames Robyn Regehr.

(foto: John T. Greilick/The Detroit News)
Mecz 1: Red Wings 4:1 Flames
Raporty PO 2007Dwie tercje agresywnych ataków i jedna tercja konsekwentnej obrony wystarczyły Skrzydłom do pewnego zwycięstwa w pierwszym meczu pierwszej rundy playoff. Red Wings pokonali Calgary Flames 4:1.

Przez większość spotkania goście mieli problem ze skonstruowaniem jakiejkolwiek akcji ofensywnej, głównie dzięki wysokiej obronie Wings. Flames nie dawali sobie rady w bezpośrednich walkach o krążek a także bardzo często tracili jego posiadanie jeszcze przed wjechaniem w tercję obronną Skrzydeł.

Już od samego początku spotkania gra była ostra i nie brakowało zarówno starć ciałem jak i większych przepychanek. Największa z nich miała miejsce na mniej niż dwie minuty przed końcem meczu, kiedy w Miikkę Kiprusoffa wjechał rozpędzony Daniel Cleary, wpychając golejarza Flames do bramki. Cleary wpadł potem w bandę, lecz już po chwili dopadło do niego dwóch graczy gości. Gospodarze nie pozostali dłużni i po kolejnych sekundach prawie wszyscy zawodnicy rzucili się na siebie za bramką Flames. Cleary dostał w tej akcji 14 minut karnych.

W drugiej minucie pierwszej tercji Wings mieli pierwszą okazję do zdobycia bramki w przewadze, kiedy na ławkę kar powędrował Kristian Huselius. Kilka mocnych strzałów z niebieskiej oddał Nicklas Lidstrom, lecz Kiper stał na posterunku. Flames wyprowadzili nawet groźną kontrę w osłabieniu ale Dominik Hasek pokazał równie wysoką klasę co jego fiński kolega.

Już po zakończeniu kary, pod koniec 5. minuty, Brett Lebda wjechał w tercję Flames, po czym zostawił krążek stojącemu na niebieskiej linii Johanowi Franzenowi i pognał pod bramkę. Szwed wstrzelił krążek przed siatkę gości a tor jego lotu zmienił Valtteri Filppula, nieobstawiony przez obrońców, którzy większą uwagę skupili na Lebdzie.

Wings wykorzystali natomiast drugą grę w przewadze. W 9. minucie gry Robert Lang, który otrzymał krążek od Jiri'ego Hudlera, podał z linii bramkowej gumę do Nicklasa Lidstroma, ustawionego między bulikami. Szwed oddał strzał, który wpadł do bramki, odbijając się wcześniej od dwóch obrońców Flames.

Goście nie mieli dużej ilości okazji na zdobycie kontaktowej bramki. Oddali w sumie w pierwszej tercji 7 strzałów, lecz Hasek nie miał problemów z wyłapaniem ich wszystkich. Jeszcze gorzej przedstawiła się sytuacja w drugiej odsłonie, w której Flames tylko pięciokrotnie straszyli czeskiego golejarza.

Wings odpowiedzieli 21 uderzeniami, z czego kolejne dwa znalazły drogę za plecy Kiprusoffa. W 7. minucie ładne, prostopadłe podanie od Tomasa Holmstroma wykorzystał Paweł Dacjuk, który oszukał bramkarza Flames i posłał krążek między jego parkanami. Trzy minuty później było już 4:0. Tuż po karze Wayne'a Primeau Dacjuk, ustawiony na linii bramkowej w rogu lodowiska, wycofał krążek do Mathieu Schneidera, który potężnym strzałem z niebieskiej nie dał szans Kiprusoffowi.

Mimo wpuszczonych czterech bramek fiński bramkarz grał bardzo dobrze, broniąc w sumie 42 strzały Wings. Szczególnymi umiejętnościami wykazał się na początku drugiej tercji, kiedy w przeciągu kilku minut obronił strzał 'do pustej bramki' Pawła Dacjuka a także powstrzymał akcję 2 na 1 Henrika Zetterberga i Holmstroma.

Trzecią tercję Flames rozpoczęli z większym wigorem, wyczuwając jeszcze szansę na odwrócenie losów spotkania. Już w pierwszej minucie błąd Schneidera, który potknął się na niebieskiej linii gości, mógł wykorzystać Stephane Yelle, kiedy Flames grali w osłabieniu. Yelle zabrał Schneiderowi krążek i pognał na bramkę Haska. Tym razem jednak atak nie przyniósł rezultatu.

Hasek musiał w tej tercji interweniować ośmiokrotnie, lecz dał się zaskoczyć tylko raz. Obecność na ławce kar Danny'ego Markova wykorzystał Alex Tanguay, który otrzymał perfekcyjne podanie wzdłuż linii bramkowej od Daymonda Langkowa. Na początku wydawało się, że Dominator złapał krążek między parkanami, lecz guma spadła kilka centymetrów za linią bramkową.

Wings nie wykorzystali w tej tercji dwuminutowej przewagi 5-na-3. Flames dokładnie bronili się przed szybkimi podaniami blisko bramki, zmuszając Skrzydła do oddawania strzałów z dystansu. Te uderzenia łapał jednak Kiprusoff.

Podobnie jak ostatnio, Wings wygrali pierwszy mecz serii, lecz tym razem było to pewne, dośc wysokie zwycięstwo. W składzie Skrzydeł zabrakło Todda Bertuzzi'ego i nie jest znany termin jego powrotu. Podobnie ma się sytuacja z Robynem Regehrem z Flames. Trener Jim Playfair ma nadzieję, że jeden z jego czołowych obrońców będzie mógł zagrać w drugim meczu serii, który odbędzie się w niedzielę.

Dodane przez palo dnia kwiecień 13 2007 04:12:15 Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 1636 Czytań Drukuj
Nadchodzą Płomienie
NewsMimo wrogości, jaką jeszcze kilka lat temu żywili do Colorado Avalanche kibice Red Wings, część z nich na pewno kibicowała w ostatnich tygodniach drużynie z Denver, która walczyła o ósme miejsce w Konferencji Zachodniej.

Niestety, porażką z Nashville Predators Avalanche pogrzebali swoje szanse na występ w playoffach, co dla Red Wings oznacza jedno - Calgary Flames.

Skrzydła spotkali się z Flames w playoffach w 2004 roku w bardzo zaciętej serii, którą zespół z Kanady ostatecznie wygrał 4:2. Podczas tych rozgrywek byliśmy świadkami ostrej, bezpardonowej gry i aż czterech spotkań, które zakończyły się tylko jednobramkowym zwycięstwem, w tym dwóch dogrywek. Niestety, to właśnie Flames, dzięki swojej zaciętości i sile okazali się lepsi w takich meczach. ...

(foto: AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Zetterberg na pewno zagra; Bertuzzi nie trenował
NewsJeszcze wczoraj powrót Henrika Zetterberga do gry w czwartek nie był przesądzony. Po poniedziałkowym treningu sprawa jest już pewna i możemy ogłosić, że zobaczymy Szweda w pierwszym meczu playoff przeciwko Calgary Flames.

"Czuję się lepiej niż w zeszłym tygodniu. Pierwszy raz przeszedłem cały trening z resztą chłopaków i czułem się dobrze. Teraz muszę tylko poczekać i zobaczyć jak będę się czuł przez najbliższe trzy dni. Jak będę się dalej czuł jak dzisiaj to zagram. Już od dłuższego czasu nie miałem słabego dnia," wypowiedział się po treningu Zetterberg.

Tymczasem Todd Bertuzzi nie wziął udziału w tych ćwiczeniach zespołu, lecz Mike Babcock jest dobrej myśli i uważa, że napastnik będzie mógł zagrać w czwartek. Todd będzie musiał przejść kilka testów, zanim będzie dopuszczony do gry.

(foto: AP Photo/Jerry S. Mendoza)
Zetterberg gotowy na Calgary
NewsHenrik Zetterberg, który od dłuższego czasu pauzuje z powodu kontuzji pleców, może być już gotowy do gry w czwartkowej inauguracji playoffów w Detroit przeciwko Calgary Flames.

Mike Babcock, trener Red Wings, powiedział, że spodziewa się, że Szwed będzie już mógł powrócić na lodowisko podczas pierwszego meczu serii. Sam Zetterberg potwierdził tę opinię, lecz powiedział że wszystko będzie zależało od jego samopoczucia po poniedziałkowym treningu, który Henrik przeszedł już w całości z resztą drużyny.

Mniejsze szanse na debiut w barwach Red Wings w payoff ma natomiast Todd Bertuzzi, który nie gra z powodu wstrząśnienia mózgu. Bertuzzi nie brał udziału w poniedziałkowym treningu.

"Nie mam pojęcia," powiedział Babcock zapytany przez dziennikarzy o stan Todda. "Mogę udawać, że wiem jak to wytłumaczyć. Nie jest na razie gotowy. Powiedzą mi jak będzie. Na razie nie wiem."

Sprostowanie wiadomości o Pawle Dacjuku
NewsW zeszłym tygodniu, pierwszego kwietnia, poinformowaliśmy, że Paweł Dacjuk podpisał z Detroit Red Wings kontrakt na 15 lat. Większość czytelników zorientowała się, że był to dowcip primaaprilisowy.

Tym razem, zupełnie poważnie, podajemy do wiadomości, że Rosjanin faktycznie przedłużył swoją umowę z zespołem z Detroit o kolejne 7 sezonów. Kontakt opiewa na kwotę 46.9 milionów dolarów.

"Miło mi poinformować, że będę kontynuwał moją karierę hokejową z zespołem Detroit Red Wings, podpisując siedmioletni kontrakt," powiedział Dacjuk. "Ta umowa była dla mnie bardzo ważna. Chciałbym podziękować moim byłym i obecnym kolegom z lodowiska. Jestem zaszczycony, że mogę kontynuwoać współpracę z tą wspaniałą organizacją."

(foto: Daniel Mears/The Detroit News)
Mecz 80: Red Wings 3:0 Blue Jackets
Raporty 2006/2007Drugi mecz z Columbus Blue Jackets nie był najpiękniejszym meczem Skrzydeł w sezonie. Występ swojego zespołu najlepiej podsumował trener Mike Babcock, który powiedział, że Wings 'nie namalowali żadnego Picassa'. Dodał jednak, że jeśli ktoś spojrzy dzisiaj na tabelę i wyniki to pomyśli, że było zupełnie inaczej. W statystykach widnieją cyfry 3 i 0 i to się tak naprawdę liczy.

Dominik Hasek, który obronił 35 strzałów, był murem nie do przebicia dla zawodników Blue Jackets i zdecydowanie pomógł swoim kolegom z ofensywy, którzy potrzebowali aż 40 minut, żeby rozpędzić się na tyle, aby zdobyć pierwszą bramkę.

Wings nie wykorzystali żadnego z pięciu okresów gry w przewadze podczas dwóch pierwszych tercji, mimo iż na początku spotkania grali nawet przez krótki czas w dwuosobowej przewadze. Blues byli również bezsilni, w całym meczu sześciokrotnie grając w power play'u, lecz nie mogąc sobie poradzić z Haskiem.

Niemoc strzelecką przełamał w 16. sekundzie trzeciej tercji Kyle Calder, który najpierw powalił uderzeniem Rona Hainsey'a w jego tercji obronnej, po czym zabrał mu krążek i po zwodzie pokonał Fredrika Norrenę, w momencie kiedy sam został przewrócony na lód. Był to pierwszy punkt Caldera od ośmiu spotkań.

Na 2:0 podwyższył w 18. minucie Todd Bertuzzi, dobijając swój własny strzał po podaniu Pawła Dacjuka. Wynik spotkania ustalił na 54 sekundy przed końcem Kris Draper strzelając do pustej bramki, podczas gdy Blue Jackets grali w przewadze. Punkt za asystę ponownie zaliczył Dacjuk.

Dla Kurtek był to 16. mecz w sezonie, w którym nie zdobyli bramki. Tylko dwie drużyny w historii NHL radziły sobie gorzej pod tym względem w sezonie zasadniczym a działo się to jeszcze przed wprowadzeniem czerwonej linii na lodowisku. Był to sezon 1928/29 a te zespoły to Chicago Blackhawks (20 meczów bez bramki) i Pittsburgh Pirates (18 spotkań).

Dzięki shutoutowi Dominik Hasek wrócił na pierwsze miejsce pod względem najmniejszej liczby bramek średnio wpuszczonych na mecz i z wynikiem 2.05 idzie łeb w łeb z Niklasem Backstromem z Minnesota Wild.

Schneider nie zagra przeciwko Columbus
NewsMike Babcock poinformował, że obrońca Mathieu Schneider nie zagra w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Columbus Blue Jackets. Powodem jest kontuzja prawego łokcia.

"Schneider mógłby zagrać dzisiaj ale jeśli nie my jesteśmy najbardziej paranoidaną drużyną w lidze to na pewno jesteśmy chociaż w czołówce," powiedział trener Wings, który w ostatnim czasie oszczędza swoich najbardziej wartościowych zawodników.

Inny obrońca, kapitan Nicklas Lidstrom, może już zagrać w dzisiejszym meczu. Szwed pauzował w niedzielę z powodu urazu pleców.

Babcock powiedział też, że w Chicago do gry może już powrócić Henrik Zetterberg, lecz nie jest to nic pewnego.

(foto: Photo By Dave Sandford/Getty Images)
Mecz 79: Blue Jackets 1:4 Red Wings
Raporty 2006/2007Po serii słabszych i średnich występów Wings przyszedł czas na przekonujące zwycięstwo. Dwa punkty zdobyte z Blue Jackets dają Wings prowadzenie w Western Conference na trzy mecze przed zakończeniem sezonu regularnego. Jedyną rysą meczu była niekonsekwencja w obronie w ostatniej minucie meczu, przez którą Rick Nash popsuł humor Dominikowi Haskowi.

Mecz rozgrywany był o wczesnej porze, dlatego też w pierwszej tercji zawodnicy Wings ‘rozgrzewali’ się tylko, nie stwarzając grożnych sytuacji bramkowych. Jednak w drugiej tercji Wings dominowali już we wszystkich aspektach gry. Już niespełna po dwóch minutach objęli prowadzenie. Najpierw znajdujący się za linią bramkową rywali Mikael Samuelsson podał krążek na niebieską do Roberta Langa, a Czech szybko oddał go na prawe skrzydło, gdzie czekał już Brett Lebda. Młody obrońca uderzył silnie i po chwili mógł cieszyć się z piątej bramki w tym sezonie. Wings grali wówczas z przewagą jednego zawodnika.

Dwie minuty później strzelec gola usiadł na ławce kar, jednak to nie przestraszyło graczy gości, którzy już po chwili mogli prowadzić 2:0. Po dobrym podaniu Krisa Drapera sam na sam z bramkarzem rywali został Jonhan Franzen, jednak po jego szybkim strzale z nadgarstka krążek poszybował nad poprzeczką.

Franzena wyręczył jego rodak Tomas Holmstrom, który w 10 minucie drugiej tercji podwyższył stan meczu. Na bramkę Norreny uderzał Jiri Hudler, bramkarz Kurtek obronił ten strzał, ale pod jego bramką na dobitkę czekał już Holmstrom, który pomimo iż stał tyłem do bramki zdołał znaleźć lukę między słupkiem a parkanem bramkarza i wepchnął krążek do bramki.

Następna bramka dla Wings padła gdy grali oni w osłabieniu. Fatalny błąd na środkowej lini popełnił były gracz Wings - Anders Eriksson, który praktycznie podał krążek do Pawła Dacjuka, który w takich sytuacjach nie zwykł zawodzić-zaczarował Norrenę i posłał krążek nad jego prawą ręką.

Udanie dla Wings rozpoczęła się także trzecia seria-lewym skrzydłem popędził Draper, oddał strzał, który został jednak zablokowany, krążek dotknął Holmstrom nie przejmując go, jednak obrońca Kurtek wbił go łyżwą do własnej bramki, a gol zaliczony został szwedzkiemu napastnikowi Wings.

W tej tercji Skrzydła miały jeszcze jedną znakomitą szansę w osłabieniu, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Valteri Filppula.

O nieskuteczności graczy BJ może świadczyć także to, że Wings grali bez dwóch podstawowych obrońców Niklasa Kronwalla, który jest kontuzjowany oraz Nicklasa Lidstroma, któremu trener Wings Mike Babcock dał nieco odpocząć przed fazą Play Off.

(foto: AP Photo/Jay LaPrete)

Dacjuk zostanie w Detroit na 16 lat!!!
NewsPaweł Dacjuk, który po zakończeniu tego sezonu zostałby wolnym agentem, uspokoił kibiców Red Wings, podpisując ze swoim dotychczasowym klubem nowy kontrakt.

Informacja jest o tyle ciekawa, że kontrakt ten wiąże rosyjskiego zawodnika z klubem z Detroit na 16 lat, o jeden rok więcej niż rekordowy, do tej pory, kontrakt Ricka DiPietro z New York Islanders.

Dacjuk zarobi w każdym sezonie 5 milionów dolarów plus bonusy za dobrą postawę w playoff i ewentualne Puchary Stanley'a i inne nagrody.

"Chicieliśmy pokazać jak ważnym i potrzebnym zawodnikiem jest Paweł," komentował swoją decyzję Ken Holland, generalny menadżer Red Wings. "Myślę, że na tym kontrakcie zyskają wszyscy a Dacjuk udowodni, że podpisanie go na tyle lat nie było z naszej strony pochopnym ruchem."

(foto: NHL.com)
Kontuzja Kronwalla; 6-8 tygodni
NewsJak już wspominaliśmy Niklas Kronwall doznał kontuzji we wczorajszym meczu przeciwko Dallas Stars, kiedy w 24. sekundzie spotkania po uderzeniu Joela Lundqvista szwedzki obrońca wpadł w bandę.

Okazało się, że Kronwall złamał kość krzyżową i będzie zmuszony pauzować przez najbliższe 6-8 tygodni.

W niedzielnym spotkaniu przeciwko Blue Jackets nie wystąpi także Nicklas Lidstrom, który narzekał na bóle pleców. Nie jest to raczej żaden poważniejszy uraz. Do składu wróci natomiast Brett Lebda. Z Grand Rapids Griffins powołany został dodatkowo Kyle Quincey.

Mecz 78: Red Wings 3:4 Stars (SO)
Raporty 2006/2007Wydawało się, że Skrzydła mają wszystko pod kontrolą. Trzybramkowa przewaga po dwóch tercjach, przewaga w strzałach, przewaga w grze, Dominik Hasek w bramce. Niestety, w trochę ponad 6 minut w ostatniej odsłonie Stars wykorzystali kilka błędów Wings i doprowadzili do rzutów karnych, w których jedyną bramkę zdobył Sergei Zubov.

Złe wiadomości dla Skrzydeł na tym się nie skończyły. w 24. sekundzie meczu w bandę po uderzeniu Joela undqvista wpadł Nikas Kronwall i w asyście kolegów musiał opuścić lodowisko z kontuzją biodra. Nie wiadomo jak poważny jest to uraz. Więcej szczegółów powinno pojawić się jeszcze dzisiaj i na pewno o nich poinformujemy.

Brak Kronwalla zdawał się nie wpłynąć zbytnio na grę Skrzydeł przeciwko Gwiazdom. Już w 8. minucie spotkania krążek podawany przez Todda Bertuzzi'ego do atakującego bramkę Johana Franzena odbił się od kija obrońcy gości i zaskoczył Mike'a Smitha, dając Bertuzzi'emu pierwsze trafienie w barwach Skrzydeł.

Dwie kolejne bramki padły już w drugiej odsłonie a ich strzelcami byli kolejno Kirk Maltby i Kris Draper. Maltby wstrzelił krążek w pole bramkowe Smitha z bardzo dużego kąta, lecz szczęśliwie guma prześlizgnęła się przez gąszcz łyżew i wpadła do siatki. Draper zdobył swoje trafienie po akcji 1-na-1.

Dominik Hasek kilkakrotnie ratował swój zespół od utraty bramki przy akcjach 1-na-1 z zawodnikami Stars. W pierwszej tercji, kiedy Wings grali w przewadze, zatrzymał Antti Miettinena a w drugiej odsłonie rady Haskowi nie dał Niklas Hagman. W obu przypadkach autorem wyposzczającego podania był Zubov.

Taki obraz gry mógł pozytywnie nastawiać na serie rzutów karnych, lecz ani Paweł Dacjuk (asysta przy pierwszej bramce) ani Bertuzzi ani Daniel Cleary nie mogli pokonać Smitha (31 obron) a właśnie Zubov znalazł receptę na Haska (21 obron).

Zanim jednak doszło do rzutów karnych a wcześniej dogrywki Stars mocno skoncentrowali się do gry w trzeciej tercji mając nadzieję na odrobienie trzybramkowej straty. Udało im się to za sprawą trafień Brendana Morrowa (power play), Mike'a Ribeiro i Philippe'a Bouchera. Stars otrzymali dużo pomocy w ostatniej odsłonie od Red Wings, którzy notorycznie gubili krążek i grali nierozważnie, wręcz zapraszając gości do strzelania kolejnych bramek.

"Za dużo razy traciliśmy kontrolę nad krążkiem," komentował po spotkaniu Hasek. "Mogliśmy po prostu wyrzucać krążek z naszej tercji i grać mądrze jak prowadziliśmy 3:1 a my zaliczaliśmy stratę za stratą."

"Trzymalismy się planu, udało nam się zdobyć bramkę w przewadze i potem jakoś już poszło," tłumaczył sukces swojej drużyny Mike Ribeiro. "Zaczęliśmy atakować ich już wysoko, zmuszać ich do popełniania błędów. Dzięki temu tworzyliśmy sobie kolejne szanse."

Wings próbowali zakończyć spotkanie jeszcze w dogrywce, w której oddali aż 8 strzałów przy zerowym dorobku rywali, lecz nie przyniosło to rezultatu.

W trzecim kolejnym spotkaniu nie wystąpił Brett Lebda, który pauzuje z powodu wstrząśnienia mózgu, doznanego w meczu przeciwko Blues.

Dzięki jednemu punktowi zdobytemu w meczu Wings wysunęli się na samodzielne prowadzenie w Konferencji Zachodniej i mają jedno oczko przewagi nad Nashville Predators. W całej lidze górują Buffalo Sabres ze 107 punktami.

Dodane przez palo dnia marzec 31 2007 11:10:49 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1987 Czytań Drukuj