Data: 19.11.2019 (Wtorek)
Godzina: 19:30 EST (1:30 CET)

Do meczu pozostało:

Mecz 78: Red Wings 3:4 Stars (SO)
Raporty 2006/2007Wydawało się, że Skrzydła mają wszystko pod kontrolą. Trzybramkowa przewaga po dwóch tercjach, przewaga w strzałach, przewaga w grze, Dominik Hasek w bramce. Niestety, w trochę ponad 6 minut w ostatniej odsłonie Stars wykorzystali kilka błędów Wings i doprowadzili do rzutów karnych, w których jedyną bramkę zdobył Sergei Zubov.

Złe wiadomości dla Skrzydeł na tym się nie skończyły. w 24. sekundzie meczu w bandę po uderzeniu Joela undqvista wpadł Nikas Kronwall i w asyście kolegów musiał opuścić lodowisko z kontuzją biodra. Nie wiadomo jak poważny jest to uraz. Więcej szczegółów powinno pojawić się jeszcze dzisiaj i na pewno o nich poinformujemy.

Brak Kronwalla zdawał się nie wpłynąć zbytnio na grę Skrzydeł przeciwko Gwiazdom. Już w 8. minucie spotkania krążek podawany przez Todda Bertuzzi'ego do atakującego bramkę Johana Franzena odbił się od kija obrońcy gości i zaskoczył Mike'a Smitha, dając Bertuzzi'emu pierwsze trafienie w barwach Skrzydeł.

Dwie kolejne bramki padły już w drugiej odsłonie a ich strzelcami byli kolejno Kirk Maltby i Kris Draper. Maltby wstrzelił krążek w pole bramkowe Smitha z bardzo dużego kąta, lecz szczęśliwie guma prześlizgnęła się przez gąszcz łyżew i wpadła do siatki. Draper zdobył swoje trafienie po akcji 1-na-1.

Dominik Hasek kilkakrotnie ratował swój zespół od utraty bramki przy akcjach 1-na-1 z zawodnikami Stars. W pierwszej tercji, kiedy Wings grali w przewadze, zatrzymał Antti Miettinena a w drugiej odsłonie rady Haskowi nie dał Niklas Hagman. W obu przypadkach autorem wyposzczającego podania był Zubov.

Taki obraz gry mógł pozytywnie nastawiać na serie rzutów karnych, lecz ani Paweł Dacjuk (asysta przy pierwszej bramce) ani Bertuzzi ani Daniel Cleary nie mogli pokonać Smitha (31 obron) a właśnie Zubov znalazł receptę na Haska (21 obron).

Zanim jednak doszło do rzutów karnych a wcześniej dogrywki Stars mocno skoncentrowali się do gry w trzeciej tercji mając nadzieję na odrobienie trzybramkowej straty. Udało im się to za sprawą trafień Brendana Morrowa (power play), Mike'a Ribeiro i Philippe'a Bouchera. Stars otrzymali dużo pomocy w ostatniej odsłonie od Red Wings, którzy notorycznie gubili krążek i grali nierozważnie, wręcz zapraszając gości do strzelania kolejnych bramek.

"Za dużo razy traciliśmy kontrolę nad krążkiem," komentował po spotkaniu Hasek. "Mogliśmy po prostu wyrzucać krążek z naszej tercji i grać mądrze jak prowadziliśmy 3:1 a my zaliczaliśmy stratę za stratą."

"Trzymalismy się planu, udało nam się zdobyć bramkę w przewadze i potem jakoś już poszło," tłumaczył sukces swojej drużyny Mike Ribeiro. "Zaczęliśmy atakować ich już wysoko, zmuszać ich do popełniania błędów. Dzięki temu tworzyliśmy sobie kolejne szanse."

Wings próbowali zakończyć spotkanie jeszcze w dogrywce, w której oddali aż 8 strzałów przy zerowym dorobku rywali, lecz nie przyniosło to rezultatu.

W trzecim kolejnym spotkaniu nie wystąpił Brett Lebda, który pauzuje z powodu wstrząśnienia mózgu, doznanego w meczu przeciwko Blues.

Dzięki jednemu punktowi zdobytemu w meczu Wings wysunęli się na samodzielne prowadzenie w Konferencji Zachodniej i mają jedno oczko przewagi nad Nashville Predators. W całej lidze górują Buffalo Sabres ze 107 punktami.

(foto: John T. Greilick / The Detroit News)